Get Adobe Flash player

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.
 

 

 

  DI-WAY
  SatElita
 
 
 
 

 

Digizone.cz

DigiZone.cz
DigiZone.cz - nejlepší web o televizi a digitálním vysílání
Aktualizace: 2 hodiny 39 min zpět

Televizní tipy na pondělí: Americká krása, Cena svobody a Lásky jedné plavovlásky [aktualita]

7 hodin 48 min zpět
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky. Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

„Reklamní“ HbbTV na Primě? Funguje, ale někdy se zacyklenou reklamou [aktualita]

9 hodin 48 min zpět
UVNITŘ FOTOGALERIE – Malý testík přehrání tří pořadů v Prima Play odhalil, že myšlenka není špatná, ale provedení zatím občas selhává. Na současných televizorech, a to i těch uvedených pro sezónu 2016/17, je technologie HbbTV k dispozici ve verzi 1.1, a zejména už 1.5 (1.5 má být i u TV Samsung 2017/18). ČRa pro své logo DVB-T2 ověřeno (kompatibilita s budoucím zemským DVB-T2/HEVC) požaduje verzi 1.5, jinak přijímač nemůže logo získat.

Digi TV nabídne svým zákazníkům po tři dny volné vysílání HBO 3 [aktualita]

11 hodin 21 min zpět
Od soboty 18. února do úterý 21. února zpřístupní česká satelitní Digi TV všem svým zákazníkům kanál HBO 3. Stane se tak u příležitosti premiéry amerického seriálu Sedmilhářky, která poběží v pondělí 20. února od 20 hodin. Úvodní díl minisérie Sedmilhářky jsme vybrali proto, že jde o velmi kvalitní produkt z dílny HBO s hvězdným obsazením v čele s Nicole Kidmanovou. Doplňkový balíček HBO nabízí na třech kanálech nepřetržitý proud filmů a seriálů pro celou rodinu, jehož cena za měsíc odpovídá hodnotě jednoho lístku do kina, říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI CZ.

Meziročně z televizních skupin posiluje ČT a Barrandov, klesá Nova i FTV Prima

11 hodin 48 min zpět
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Nova meziročně u své primární cílové skupiny ztrácí 1,42 procenta, Česká televize do ní naopak 3,09 procenta přidává. Největší pokles oproti minulému týdnu zaznamenala televize Nova, která ztratila 1,37 procenta diváků starších patnácti let. Ztrácela ale i ČT1, která přišla o 0,95 % a také zpravodajská ČT24. Ta odepsala 0,65 procenta. Výpadek ale bohatě kompenzovala stanice ČT sport, která si polepšila o 4,45 procenta uvedené cílové skupiny a také ČT2. Ta si připsala 0,89 %. Posílila také stanice Smíchov, Nova 2, a to o 0,14 procenta všeobecné věkové skupiny.

Temný kraj jedničkou, biatlon se dostal nad milion diváků

14 hodin 3 min zpět
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Žebříček nejsledovanějších pořadů má sice jasného vítěze, ale biatlon od 10:30 sledovalo přes 40 % diváků u televizních obrazovek. Temný kraj vykázal minulou neděli 1,667 mil. diváků při podílu na publiku 35,14 % a nemohl mu nikdo konkurovat. Tentokráte je v absolutním pořadí s 1,588 mil. diváků (podíl 33,59 %) za Televizními novinami (1,641 mil.), jinak je ale jasnou jedničkou. Dalším nezpravodajským pořadem je biatlonové MS 2017 Rakousko a přímý přenos stíhacího závodu žen na 10 km na ČT sport sledovalo 1,056 mil. diváků při nejvyšším podílu na publiku z celého TOP 10 za všechny kanály – 40,25 v 15+ a 40,58 % v 15–54. Do žebříčku se však dostal i přímý přenos stíhacího závodu mužů na 12,5 km od 14:55 a zhlédlo ho 977 tisíc diváků při podílu 34,06 %. Posledním nezpravodajským pořadem v TOP 10 je GEN – Galerie elity národa, který vidělo 849 tisíc. ČT1 má v TOP 10 čtyři pořady, ČT sport dva, Prima dva a Nova také dva.

Nové hvězdy na satelitním nebi. Novinky ve vysílání od 5. do 11. února [aktualita]

17 hodin 48 min zpět
Vysílat začala perská hudební televize Radio Javan HD (Express AM6). Vysílání ukončil program Fashion One Turk (Turksat). Italské sportovní televize Rai Sport 1 a 2 se sloučily do jednoho programu Rai Sport (Hot Bird). Zajímá vás, které kanály zahájily, nebo naopak ukončily vysílání? Přinášíme přehled změn v nabídce nejrůznějších satelitních operátorů.

TVCON 2017 – počtvrté a stále aktuálněji

23 hodin 48 min zpět
Který pojem charakterizuje současnost televizního byznysu? Populární trend zosobněný 4K rozlišením, dynamicky rostoucí oblast HbbTV nebo nezadržitelně nastupující technologie IPTV? Nebo je stále tím nejdůležitějším samotný obsah? Navzdory všem škarohlídům a falešným prorokům, čas strávený před televizní obrazovkou neustále roste, stejně jako celkový počet diváků, kteří deklarují konzumaci televizního vysílání. V Evropě se podle průzkumu EBU prodloužila doba věnovaná lineárnímu televiznímu vysílán až o dvacet minut a v roce 2015 už šlo o téměř čtyři hodiny denně. Podle údajů ATO stráví průměrný Čech sledováním některé z televizních stanic více než tři a půl hodiny denně. Ani jedna z těchto sledovaných hodnot dlouhodobě neklesá.

Zemřela folklorní zpěvačka Jarmila Šuláková, ČT ji dnes připomene na „artu“ [aktualita]

12. Únor 2017 - 18:13
Královna valašské lidové písně zemřela ve věku 87 let. Dlouhou dobu patřila mezi nejpopulárnější folklorní zpěvačky. Uznání se Jarmile Šulákové dostalo u nás i v zahraničí. Narodila se ve Vsetíně, kde žila, 16 let zpívala s folk-rockovou kapelou Fleret. V životě ji provázel optimismus, energie a rázný humor se smyslem pro recesi.

ČT1 vítězem obecné kategorie, Nova u mladšího publika [aktualita]

12. Únor 2017 - 9:54
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Jediné dvě stanice, které mají v žebříčku nejsledovanějších pořadů i něco jiného než zpravodajství, jsou ČT1 a ČT sport. TOP 10 za všechny kanály je plné zpravodajství. Nejvýše je z nezpravodajských pořadů Tajemství těla, které na ČT1 sledovalo 965 tisíc diváků při podílu na obecném publiku 24 %, zatímco ve skupině 15–54 to bylo 22,21 %. Dvojkou je biatlonové MS 2017 Rakousko a přímý přenos stíhacího závodu mužů od 14:41 vidělo 833 tisíc diváků při podílu na publiku 33,3 %. Do TOP 10 se překvapivě dostal i kuchařský pořad Kluci v akci, kterému k tomu stačilo 621 tisíc diváků při podílu 20,19 %. U mladšího publika však až tak úspěšný nebyl a podíl činil 12,94 %, což je nejníže z celého žebříčku. ČT1 má v TOP 10 pět pořadů, Nova a Prima po dvou a ČT sport jeden.

Televizní tipy na neděli: Česko–Rusko, Star Trek nebo Malý velký muž [aktualita]

12. Únor 2017 - 8:00
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky. Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Krotký Trpaslík opravdu není vulgární. Je milý a zábavný, ale vulgární určitě ne

12. Únor 2017 - 0:00
Tvůrci seriálu nás varovali, že prudérní lidé se nemají na Trpaslíka dívat. To byl ale zcela zbytečný marketingový tah. Seriál České televize, který právě skončil, je pohádkou pro dospělé. Naprosto průměrná rodinka – rodiče někde okolo padesátky, kteří si lezou na nervy tak, jak to dokážou jen ty páry, kde chlapa (Jarda Staněk / Michal Suchánek) už víc než ženská láká jeho brloh v garáži, kde „hulí trávu a poslouchá Citrony“, manželka (Katka Staňková / Marika Procházková), která potřebuje sex a nedostává se jí ho, patnáctiletý hiphoper (Luděk Staněk / Jakub Šorm), co řeší problémy s holkama a metalistama, a jeho o pár let mladší sestra (Jana Staňková / Tereza Taliánová), vcelku rozumná bytost.

FilmBox Premium: „Pán času“, v originále Doctor Who, se v programovém schématu posouvá [aktualita]

11. Únor 2017 - 12:53
UVNITŘ VIDEO – Kvůli technickým problémům nebyla minulý týden v sobotu odvysílána epizoda tohoto kultovního seriálu. Diváci ji uvidí dnes namísto původně plánované osmičky. Stanice FilmBox Premium, kterou provozuje společnost SPI International, vysílá od 24. prosince 2016 každou sobotu po 17. či 18. hodině devátou sérii kultovního seriálu Doctor Who, neboli Pán času. Minulý týden v sobotu sedmá epizoda nebyla odvysílána a následující pořady tak šly do éteru o 50 minut dříve.

Pátek opět ve znamení České televize. Drtivě porazila Novu [aktualita]

11. Únor 2017 - 9:58
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Četníci z Luhačovic jsou absolutně nejsledovanějším pořadem s náskokem 157 tisíc před Televizními novinami. Fenomén „četníků“ pokračuje. V pátek večer je sledovalo 1,595 mil. diváků při podílu na obecném publiku 39,75 % a v tomto ohledu je překonal jen další fenomén – odpolední biatlon se 44,03 %. Ten vidělo 867 tisíc diváků a MS 2016/17 Rakousko – studio, desátý pořad žebříčku TOP 10 za všechny kanály, pak 725 tisíc. Do TOP 10 se ještě dostala obvyklá Ulice (1,143 mil.) a také další dva pořady ČT1: Všechnopárty, kterou zhlédlo 1,079 mil. diváků při podílu 36,42 %, a 13. komnata 2017. Tu vidělo 1,072 mil. a podíl na publiku se vystoupal těsně nad třicet procent. ČT1 má v TOP 10 pět pořadů, Nova tři a dva patří ČT sport.

Televizní tipy na sobotu: biatlon, My Fair Lady nebo Gran Torino [aktualita]

11. Únor 2017 - 8:00
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky. Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Předplatitelé O2 TV se dočkají devíti nových HD kanálů, operátor jich odtajnil pět [aktualita]

26. Leden 2017 - 14:30
Operátor přidá celkem devět stanic vysílajících ve vysokém rozlišení a jejich celkový počet v programové nabídce digitální televize tak vzroste na 47. Nabídka O2 TV se v průběhu února rozšíří o další HD kanály. Od září jsme doplnili už přes patnáct nových HD kanálů a jejich počet plánujeme i dále zvyšovat, říká Anna Lenerová, která má na starosti obsah O2 TV.

RRTV udělila pokutu TV Regina, zahájila správní řízení s Barrandov Muzika a rozporuje reklamu na Cetelem [aktualita]

26. Leden 2017 - 12:00
Vysílání rádia Hey se nově dočkají posluchači z Třebíče a Jihlavy, rádio Čas začne vysílat v Břeclavi, Hodoníně a v Kyjově. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém druhém letošním zasedání vyhodnotila 44 stížností diváků a posluchačů, vydala deset upozornění na porušení zákona a rozhodla o zahájení pěti správních řízení. Nejzávažnějšího prohřešku se dopustila společnost Saavedramedia, která si vykoledovala pokutu padesát tisíc korun za neoprávněné vysílání programu TV Regina.

Show Jana Krause pod 600 tisíc. Vypadla z TOP 10

26. Leden 2017 - 9:53
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Nezpravodajské pořady jsou v žebříčku nejsledovanějších pouze tři. Show Robinsonův ostrov se tentokráte nedostala ani do TOP 5. V TOP 10 za všechny kanály je ve středu nejvíce zastoupeno zpravodajství. Podvečerní Ulice se drží na svém, což tentokráte znamenalo 1,265 mil diváků. Ohnivý kuře opět překonalo hranici milionu a vidělo ho 1,093 mil. lidí při stále solidním podílu na publiku 25,85 %. Poslední nezpravodajský pořad v TOP 10, Výměna manželek, který minulý týden vykázal takřka stotisícový nárůst (767 tisíc), je nyní na 687 tisících. Show Jana Krause, která měla minulý týden, kdy ztratila téměř sto dvacet tisíc diváků, sledovanost 652 tisíc, se nyní dostala na 596 tisíc a z TOP 10 zcela vypadla. Opět tu není ani reality show Robinsonův ostrov, kterou minulý týden v obecné divácké skupině 15+ sledovalo 617 tisíc lidí. Po včerejším večeru už ale není zastoupena ani v TOP 5 za kanál.

LG v únoru nabídne monitor s podporou Chromecastu i v Česku a na Slovensku [aktualita]

26. Leden 2017 - 6:00
UVNITŘ GALERIE – Dvojice Ultra HD monitorů LG 32UD99 a LG 34UM79 má být dostupná od února, resp. od června 2017. První novinkou je LG 32UD99 poplatný standardu HDR10. Zabudován je panel typu IPS s úhlopříčkou 32 palců (81 cm) a rozlišení je čisté Ultra HD (4K), tj. 3840 × 2160 bodů. Výrobce udává, že zvládne zobrazit až 95 % barevného spektra DCI-P3, a mluví i o kompatibilitě s novou generací herních konzolí podporujících HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah).

Co čeká televizní skupinu Prima po odchodu polovičního akcionáře, švédské společnosti MTG

26. Leden 2017 - 0:00
Zatím rozhodně největší mediální nákup letošního roku potvrzuje trend přesunu vlastnictví masových sdělovacích prostředků do rukou českých podnikatelů. O možném prodeji poloviny podílu v holdingu TV Prima, který patří švédské společnosti Modern Times Group (MTG), se v kuloárech hovoří už dlouho. Poloviční podíl koupili Švédové v roce 2005 za 87 milionů euro, tedy nějakých 2,4 miliardy korun od holandské společnosti GES Media Europe. Ta patřila do holdingu společnosti GES Group Ivana Zacha, kterému mimo jiné patřila také celá televize Prima. Součástí smlouvy o prodeji, kterou v říjnu 2005 schválil antimonopolní úřad, bylo také předkupní právo pro obě strany.

Český rozhlas bude pro archivaci historických záznamů využívat technologii Piql

25. Leden 2017 - 17:00
UVNITŘ VIDEO – Nejistota ohledně životnosti digitálních formátů a cloudových platforem nutí archivní fondy Českého rozhlasu hledat nové cesty pro stabilní archivaci cenných historických podkladů a záznamů. Český rozhlas se proto rozhodl využít pro archivaci „rodinného stříbra“ unikátní technologii Piql, která k ukládání dat využívá černobílý filmový materiál. Archivovaná data jsou zapsána na černobílý film s vysokým rozlišením, který je následně bezpečně uložen a chráněn v tzv. piqlBoxu.