Get Adobe Flash player

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.
 

 

 

  DI-WAY
  SatElita
 
 
 
 

 

Digizone.cz

DigiZone.cz
DigiZone.cz - nejlepší web o televizi a digitálním vysílání
Aktualizace: 6 dnů 1 hodina zpět

Nova bojuje sama se sebou: Ulice přešla přes Ordinaci, Prásk! přes Ohnivý kuře

21. Duben 2017 - 9:48
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Televizi Nova také patří polovina nejsledovanějších pořadů včerejšího dne i večera. Je tak jasnou jedničkou. Nova stále vládne čtvrtku a překvapení se včera odehrálo především ve vlastních řadách. Podvečerní Ulice je totiž o tisíc diváků před Ordinací v růžové zahradě 2, která vykázala překvapivě nízká čísla – 1,188 mil. diváků při podílu na publiku 28,96 %. Ulice sice měla jen o tisícovku navíc, ale podíl je výrazně vyšší – 36,45 %. Magazín Prásk! skončil na třetím místě s počtem 830 tisíc a opět tak přešel přes Ohnivý kuře. To včera sledovalo 822 tisíc diváků a oproti minulému čtvrtku, kdy mělo 782 tisíc, si přece jen polepšilo. Posledním nezpravodajským pořadem, který se dostal do TOP 10 za všechny kanály je Top Star. Zhlédlo ho 614 tisíc. Nova má v TOP 10 pět pořadů, Prima tři a ČT1 dva.

Další kandidátský projekt: Alena Dlabačová kritizuje způsob volby [aktualita]

21. Duben 2017 - 6:00
UVNITŘ KANDIDÁTSKÝ PROJEKT – Dlabačová považuje za nekvalitní zábavnou i dramatickou tvorbu a do určité míry také skladbu programu. Podle Aleny Dlabačové je zásadním problémem probíhajícího „výběrového řízení“ samotný způsob volby. Důvodně se domnívám, že by mělo být veřejné, jedná se přeci o veřejnoprávní televizi. Proč se tedy konají přímé přenosy z jednání Rady ČT, když taková zásadní věc je obalena mlhou? ptá se Dlabačová. Tímto prohlášením se Dlabačová nechce dotknout členů Rady, ale považuje současnou podobu konkurzu buď za nedůstojnou, nebo za předem připravený kalkul.

Peter Blaas: UHD je těsně přede dveřmi. Chceme na něj být připraveni

21. Duben 2017 - 0:00
[Prémiový obsah] S ředitelem rozvoje košické společnosti Antik Technology si povídáme nejen o novém 4K set-top boxu a televizním vysílání, ale i o inteligentní domácnosti. Před rokem a půl jsme se v rozhovoru s Vlastimilem Lakatošem ze sesterské firmy Antik Telecom bavili o vstupu na český satelitní trh, ke kterému nakonec nedošlo. Nyní tu máme Petera Blaase, pracujícího jako Business Development Director, a zaměřujeme se na současnost i budoucnost televizního vysílání, přechod na nový 4K set-top box a chytrou domácnost.

Televizní tipy na čtvrtek: Jak svět přichází o básníky, Případ mrtvých spolužáků nebo Škodná [aktualita]

20. Duben 2017 - 16:00
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky. Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

O2 TV má aplikaci pro Xbox. Na Slovensku bude v létě [aktualita]

20. Duben 2017 - 14:33
Společnosti O2 a Microsoft přicházejí s první aplikací pro streamování videa na českém trhu určenou pro Xbox One. Pokud jste chtěli O2 TV sledovat na televizoru, potřebovali jste až donedávna set-top box nebo nějaké sdílení obrazovky či napojení počítače. Nyní stačí herní konzole Xbox One nebo Xbox One S s aplikací O2 TV. Xbox navíc můžete využít i jako plnohodnotný přehrávač DVD/BD disků, včetně těch ve 4K a s podporou technologie HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah).

Nové hvězdy na satelitním nebi. Novinky ve vysílání od 15. do 19. dubna [aktualita]

20. Duben 2017 - 14:00
Vysílat začaly programy UP Network (Skylink) a ČT :D HD / ČT art HD (UPC Freesat a Digi TV). Zajímá vás, které kanály zahájily, nebo naopak ukončily vysílání? Přinášíme přehled změn v nabídce nejrůznějších satelitních operátorů.

České Radiokomunikace dnes spustily DVB-T2 přechodovou síť v Brně a v Ostravě [aktualita]

20. Duben 2017 - 11:36
Rozšíření pokrytí by se v průběhu několika týdnů měli dočkat i diváci na Vysočině, ve středních a západních Čechách a v Liberci. České Radiokomunikace na dnešní tiskové konferenci v Ostravě oznámili také rozšíření programové nabídky v přechodové síti 12, ve které se nově objeví hudební Óčko Expres, křesťanská TV Noe a rodinná Barrandov Family. Stále tak probíhají jednání o vstupu stanic skupiny Nova, které zatím v přechodové síti chybí.

Modrý kód stále na svém, nebezpečně ho ale dotahuje Výměna manželek

20. Duben 2017 - 9:27
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Zdaleka nejsledovanějším seriálem ale zůstává podvečerní Ulice. Pozici tradičně nejsledovanější relace včera obhájily Televizní noviny na Nově, ke kterým celkem zasedlo 1,393 milionu diváků starších patnácti let a 613 tisíc z nich bylo zároveň mladších 54 let. Druhé místo pak patří nekonečnému podvečernímu eposu Ulice, který včera zaujal 1,115 milionů zástupců obecné divácké skupiny, z nichž 486 tisíc bylo také mladších 54 let.

Další kandidátský projekt: Tomáš Kopečný o spojení České televize a Českého rozhlasu [aktualita]

20. Duben 2017 - 8:00
UVNITŘ KANDIDÁTSKÝ PROJEKT – PR manažer Tomáš Kopečný považuje současnou situaci za ideální pro sjednocení obou veřejnoprávních institucí. Majitel PR agentury Topart Media Tomáš Kopečný se posledních patnáct let věnuje poskytování tiskového servisu a služeb public relations pro řadu institucí v oblasti kultury, zdravotnictví nebo neziskového sektoru. V mediální oblasti se pohybuji opravdu dlouho, za tu dobu jsem mnohokrát zažil moment, kdy se otevřela otázka případné optimalizace činností České televize a Českého rozhlasu. Nikdo však nenalezl tolik odvahy se o tento krok alespoň pokusit, píše ve svém kandidátské projektu na pozici generálního ředitele České televize Kopečný.

Novou ředitelkou Rádia ZET se stala manažerka Vladimíra Nejedlá

20. Duben 2017 - 6:00
Od dubna nastoupila na pozici ředitelky zpravodajské rozhlasové stanice Rádio Zet z portfolia společnosti Lagardère Vladimíra Nejedlá. Zkušená mediální manažerka Vladimíra Nejedlá přichází do vedení rozhlasové stanice z vydavatelství firemních magazínů Mediaforce, předtím strávila celkem jedenáct let v klientském servisu mediálního domu Economia. Prošla také mediální agenturou Médea a byla u zavádění deníku Metro na území České republiky. Vladimíra Nejedlá přichází do Rádia Zet s řadou cenných zkušeností z ekonomické i podnikatelské sféry, obchodu a marketingu. Jejím úkolem bude rozvoj značky na rádiovém trhu a vyhledávání nových obchodních příležitostí, uvedl jednatel mateřské společnosti rádia Michel Fleischmann.

Profily uchazečů o vedení ČT: Petr Vinklář spoléhá na kontinuitu [aktualita]

10. Duben 2017 - 14:00
Posledním představeným kandidátem na post generálního ředitele České televize je vystudovaný ekonom Petr Vinklář. V minulém týdnu oznámila Rada Česká televize jména dvanácti uchazečů, kteří postoupili do výběrového řízení na pozici generálního ředitele veřejnoprávní televize. První kolo volby by se mělo uskutečnit ve středu 12. dubna a jméno nového šéfa České televize by měli radní oznámit o čtrnáct dní později. Server DigiZone oslovil všechny kandidáty s prosbou o zodpovězení několika otázek, jejichž prostřednictvím jednotlivé uchazeče a uchazečky postupně představíme.

Teleko v DAB snižuje datový tok pro Rádio Retro [aktualita]

10. Duben 2017 - 13:38
Od dnešního dne běží na této stanici Českého rozhlasu pouze propagační smyčka, vysílání skončilo včera. Společnost Teleko dnes na toto téma vydala následující prohlášení: Proto jsme snížili v multiplexu Teleko DAB datový tok této stanice, abychom mohli navýšit zabezpečení proti ztrátě signálu u ostatních programů.

Nova posiluje na všech frontách, Prima naopak ztrácí [aktualita]

10. Duben 2017 - 12:00
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – Nově se daří jednak jako stanici, jednak jako televizní skupině, a to v obou sledovaných kategoriích. Nejvyšší pokles oproti minulému týdnu zaznamenal kanál ČT1, který ztratil 1,33 procenta diváků starších patnácti let. Výpadek ale kompenzovala stanice ČT sport, která si polepšila o 0,79 procenta uvedené cílové skupiny a také zpravodajská ČT24, která nabrala 0,59 procenta obecné divácké skupiny. Hlavní Prima přišla o podíl 0,48 procenta a ztrácela také filmová stanice Prima Max. Ta v 15+ odepisuje 0,42 procenta. Naopak posílila Nova, a to o 0,79 procenta všeobecné věkové skupiny.

Tvoje tvář bez Temného kraje jedničkou, Mordparta nad milionem

10. Duben 2017 - 9:47
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Televize Nova se v prime time dostává skoro na třetinu publika, u mladších diváků až ke 40 procentům. Show Tvoje tvář má známý hlas III se začalo, po skončení Temného kraje, který ji vždy porazil, dařit. Včera ji sledovalo 1,32 mil. diváků a podíl ve skupině 15–54 dosáhl 42,54 %. Dvojkou v TOP 10 za všechny kanály se stala Mordparta II, která odstartovala na 1,077 mil. diváků. Na třetím místě je s 657 tisíci GEN – Galerie elity národa a hned za ním Toulavá kamera 2017, kterou zhlédlo 622 tisíc. Na desátém místě žebříčku ještě najdeme Střepiny s 596 tisíci diváky. Temná krimi Zádušní oběť se na ČT1 nedostala ani do TOP 5 za kanál. ČT1 má v TOP 10 pět pořadů, Nova čtyři a Prima jeden.

Máme tu přes 30 nových televizorů s logem DVB-T2 ověřeno [aktualita]

10. Duben 2017 - 6:00
Ke čtvrtému dubnu byly v rámci testování Českých Radiokomunikací prověřeny desítky zejména televizních platforem, což v souhrnu dává více než 800 kompatibilních přístrojů. Dne 4. dubna 2017 byly do seznamu zařízení majících právo využívat logo DVB-T2 ověřeno patřící ČRa, tedy Českým Radiokomunikacím, zařazeny tři desítky nových televizorů kompatibilních s budoucím vysíláním DVB-T2/HEVC.

Drogy v redakci, drogy ve sklepě nebo génius na drogách

10. Duben 2017 - 0:00
UVNITŘ VIDEA – Co v nejbližší době čeká tuzemské diváky na seriálové scéně? Lapidární shrnutí ve dvou slovech by znělo – samé drogy. Ať chceme, či nechceme, drogy jsou všudypřítomné. Můžeme se bavit o legálních přípravcích, kterými si pravidelně čistíme mozkové zážitky, nebo o těch poloilegálních či úplně zakázaných látkách – je to jedno, drogy tu prostě s námi jsou a budou. A ovlivňují jak život náš, tak život seriálových hrdinů, se kterými se budeme v příštích týdnech setkávat.

Zemřel Jiří Ornest, ČT ho dnes večer připomene na Artu [aktualita]

9. Duben 2017 - 19:58
Herec a režisér zemřel dnes ve věku 70 let a Česká televize ho připomene v pořadu Na plovárně a v jeho roli TV adaptace Václava Havla. Celý život spojil zejména s pražskými divadly, byl u vzniku velké části alternativních divadelních projektů, účinkoval také ve filmu a v televizi. V roce 1996 získal Cenu Alfréda Radoka. Příležitostně se věnoval i dabingu.

Dnes startuje Mordparta II. Připomeňme si ji fotogalerií [aktualita]

9. Duben 2017 - 14:00
UVNITŘ I VIDEO – První díl druhé řady uvidí diváci na Primě ve 20:15 a k řešení bude vražda soukromého detektiva. Aby Markéta Plánková v druhé řadě Mordparty vypadala stejně jako v té první, musela před kameru v zrzavé paruce, protože je ve skutečnosti znovu plavovláska.

Decibely lásky v TOP 10 i se 493 tisíci diváky, jedničkou Zázraky přírody [aktualita]

9. Duben 2017 - 9:44
[Prémiový obsah] UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Těsné vítězství ČT1 v celkové sledovanosti z minulé soboty se tento týden opakuje a v podobném stylu. Zatímco minulou sobotu se Pevnost Boyard umístila v TOP 10 za všechny kanály s necelými pěti sty tisíci, podobné číslo nyní stačilo i hudebnímu snímku Decibely lásky. Nad ním je pokračování Lovců pokladů, které na Nově sledovalo 528 tisíc diváků, tedy méně než před týdnem. Dokument Nebe, peklo, Lucie věnovaný padesátému roku života Lucie Bílé si nenechalo ujít 740 tisíc fanoušků a nejlépe jsou na tom Zázraky přírody. Ty vidělo 837 tisíc diváků při podílu na publiku 22,07 %. ČT1 má v TOP 10 čtyři pořady, Nova a Prima po třech.

Televizní tipy na neděli: Kopretiny pro zámeckou paní, Wolf Hall nebo Neslušný návrh [aktualita]

9. Duben 2017 - 8:00
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní den před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky. Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

Sociální sítě

       Sapro, s.r.o.na