Přeskočit na obsah

Sapro s.r.o.

Jak se zbavit kun v autě?

 • od

Když se ráno chystáte vyrazit do práce a váš automobil odmítá nastartovat, může být na vině nezvaný host v motorovém prostoru. Kuny jsou škodlivé šelmy, které dokáží způsobit nemalé škody na vašem vozidle. Prokousané kabely, potrhané izolace a znečištěný motorový prostor – to jsou jen některé z problémů, které mohou nastat. Jak se ale účinně bránit proti těmto nevítaným návštěvníkům? Řešením je Ultrazvukový plašič a odpuzovač kun do auta, moderní a efektivní způsob, jak ochránit svůj vůz před škodami.

Proč byste si měli pořídit plašič, odpuzovač kun do auta?

Kuny jsou malé šelmy, které mohou způsobit značné škody na vašem vozidle. I když se to může zdát jako drobný problém, důsledky jejich návštěv mohou být velmi vážné a nákladné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste si měli pořídit plašič a odpuzovač kun do auta:

1. Ochrana kabeláže a elektroniky

Kuny mají tendenci okusovat kabely a hadice v motorovém prostoru. Poškozené kabely mohou způsobit zkrat nebo výpadek důležitých elektronických systémů vašeho vozidla. Oprava takových škod může být velmi nákladná a časově náročná.

2. Prevence před dalšími škodami

Kromě kabelů mohou kuny poškodit i jiné části motoru, jako jsou izolace, hadice a další komponenty. Tyto poškození mohou vést k únikům kapalin, přehřívání motoru nebo dalším mechanickým problémům.

3. Zamezení nepříjemnému zápachu

Kuny často zanechávají ve vašem motorovém prostoru zbytky potravy, trus a moč, což může způsobit nepříjemný zápach a hygienické problémy. Tento zápach se může dostat i do interiéru vozidla, což není příjemné pro řidiče ani pasažéry.

4. Úspora nákladů na opravy

Investice do plašiče a odpuzovače kun je ve srovnání s náklady na opravy poškozeného vozidla minimální. Jednorázová investice do kvalitního zařízení vás může uchránit před opakovanými a drahými opravami.

5. Klid a jistota

Mít jistotu, že je váš vůz chráněn před nezvanými hosty, vám přinese klid a pohodu. Nemusíte se obávat, že ráno nenastartujete kvůli poškozeným kabelům nebo že budete muset řešit nákladné opravy.

6. Ekologické řešení

Ultrazvukové plašiče jsou ekologickým řešením, které nezpůsobuje zranění ani smrt kun. Plašiče pouze vydávají nepříjemné ultrazvukové signály, které kuny odradí od návštěvy vašeho vozidla, aniž by je fyzicky ohrozily.

Ultrazvukový plašič, odpuzovač kun do auta ANTIKUN

 • Efektivní ochrana: Chrání vozidlo před kunami a hlodavci.
 • Bezpečný: Nepoškozuje lidi ani domácí zvířata
 • Napájení: 12V DC
 • Spotřeba: 3W
 • Frekvence: 20-70 kHz
 • Rozměry: 83 x 60 x 25 mm
 • Materiál: Hliníková slitina

Jaké jsou výhody ultrazvukového plašiče?

 • Bezpečnost – Plašič je bezpečný pro lidi a domácí zvířata, protože ultrazvukové signály jsou pro ně neslyšitelné a neškodné.
 • Ekologičnost – Zařízení nevyužívá žádné chemikálie ani jedy, což z něj činí ekologické řešení pro ochranu vašeho automobilu.
 • Nízká spotřeba energie – Plašič má velmi nízkou spotřebu energie, pouhých 3W, což minimalizuje zatížení baterie vozidla.
 • Automatické spuštění – Zařízení se automaticky spouští po zaparkování, takže není potřeba žádné manuální ovládání.
 • Dvojitá ochrana – Kombinace ultrazvuku a LED blikání poskytuje dvojí ochranu proti škůdcům, čímž zvyšuje účinnost odpuzování.
 • Snadná instalace – Plašič je kompaktní a lehký, což umožňuje snadnou instalaci do motorového prostoru automobilu.

Rizika, která představují kuny ve vašem autě

Kuny mohou způsobit značné škody na automobilu, což vede k nákladným opravám a možným bezpečnostním problémům. Zde jsou hlavní rizika:

 • Poškození kabelů a hadic: Kuny mají sklon okusovat kabely a hadice v motorovém prostoru, což může vést k zkratu, výpadkům elektroniky nebo únikům kapalin.
 • Poruchy motoru: Poškození izolace a hadic může vést k přehřívání motoru, únikům chladicí kapaliny nebo oleje, což může vážně poškodit motor.
 • Zápach v motorovém prostoru: Kuny často ve vašem motorovém prostoru zanechávají trus a moč, což vede k nepříjemnému zápachu.
 • Opakované náklady na opravy: Návštěvy kun mohou být opakované, což znamená, že škody se mohou opakovat, a tím i náklady na opravy.
 • Riziko požáru: Poškozené elektrické vedení může způsobit zkrat a potenciálně vést k požáru.

Pořízení ultrazvukového plašiče, odpuzovače kun do auta je chytrým krokem pro každého majitele vozidla, který chce ochránit svůj majetek před poškozením. Toto zařízení nabízí efektivní, bezpečné a ekologické řešení problému, který může vést k vážným a nákladným škodám. Chraňte své auto a investujte své peníze do kvalitního plašiče kun.


Máte nějaké dotazy? Obraťte se na nás na e-mailové adrese objednavky@sapro.cz a získejte více informací.

Navštivte náš e-shop, kde nabízíme velký výběr prvotřídní satelitní a pozemní přijímací techniky, fotovoltaiky, produktů pro auto/moto a široký sortiment pro váš dům a zahradu a přečtěte si více o námi nabízených produktech.